11 Şubat 2016 Perşembe

Yeni Nesil ödeme Yöntemleri

Yeni Nesil Ödeme Kartları Neler dir ?
February 9, 2016
Yeni Nesil Ödeme Kartları Neler dir ?

İngilizce Pre-Paid Yani Önceden ödemesi yapılmış elektronik e-kart olarak çevirebiliriz.Bu e-kart lara örnek olarak Astropay,Paykasa,Otopay,Neosurf ve Cashixir sayabiliriz.

Bu tür kartların ortak özelliği Hepsinin fiziksel larak degil de yani bir market benzin istasyonu yada manavdan bu kartlar ile alışveriş yapamazsınız Bu Kartlar ile ancak internet ortamında ödeme yapabilirsiniz.Yani tamamen sanal ortama uyarlanmış ve onun için üretilmiş bir sanal kart numarası aynı bu bildiğimiz kredi kartları gibi tabiî ki günümüzde kredi kartı sadece ve sadece bankalar tarafından verilmektedir.

Ancak bu e-kart yani paykasa yada astropay gibi sanal kartların çıkmasına mani olamamıştır.

Bu kartlar dolar ve euro olmak üzere iki ayrı para birimi üzerinden satılmaktadır.Yani 10 euro paykasa yada otopay almak istiyorsunuz ozaman 38 ila 40 tl gibi bir havale yapmanız gerekiyor bir bilgi havale masrafları alıcıya aittir.Kulağınıza küpe olsun.

Günümüzde artık teknoloji neredeyse jet hızıyla ilerlemek de ve bizler buna ayak uydurmakta geçikiyoruZ. Şimdi soru Şu .

Yanınızda hangi şartlar da Ödeme yapabilirsiniz ?NAKİT
KREDİ KARTI
SONRA VERİRİM ABİ
YAZ DEFTERE DURSUN USTA
YADA
Astropay,paykasa,otopay,neosurf ve cashixir gibi pre-paid kartlar

İşte ödeme listemize yeni bir  yöntem  daha katıldı.

Bunda sonraki yazımızda bu kartların kullanımı kullanım alanları nerelerde geçtikleri gibi detaylı incelemelerde bulunacağız.

Astropay ve paykasa ucuz ekonomik

Kaynak : http://www.mariskart.com 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder